Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Sprzęt karpiowy

07. 12. 09
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 11665
markery
 
Marker ( z ang. znacznik) – służy do sondowania i oznaczenia łowiska, a przy odrobinie wprawy, przy jego pomocy będziemy w stanie określić rodzaj i strukturę dna. Czy jest ono twarde, czy muliste a może pełne kamieni i patyków. Dla osób, które nie posiadają środka pływającego marker jest jedynym sposobem na poznanie głębokości łowiska.
Czytaj więcej
07. 08. 27
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 20855
1e2Jeśli wszerz i wzdłuż rokrocznie przejeżdżam Polskę w pogoni za rekordem, nie mogę sobie pozwolić na żadne eksperymenty i stosuję wyłącznie sprzęt najlepszy, sprzęt sprawdzony, którego jestem w 100% pewny. Jeśli chodzi o haki, są to Gamakatsu. Lepszych nie ma. Polując daleko od brzegu na upatrzone okazy najczęściej stosuję G-Special Carp Round. Nigdy mnie nie zawiodły, spokojnie mogę nawet przez kilkadziesiąt minut walczyć z ponad dwudziestokilowym karpiem. Często łowię także na G-Special Carp Round oraz na G-Carp Specialist. Są ostre, mocne i idealnie dopasowane do wymagań karpiarzy. Polecam!
 
Jacek Lorenc 
Czytaj więcej
07. 08. 26
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 17298
sprzet
 
Karp jeszcze do niedawna był rybą, której złowienie bywało raczej przypadkowe, szczególnie jeżeli chodzi o wyrośnięte, kilkunastokilowe egzemplarze. Dziś to odrębna dziedzina wędkarstwa, która ma coraz szerszą rzeszę zwolenników. Karpiarze - profesjonaliści dołączyli do spinningistów, muszkarzy i wędkarzy-zawodników jako czwarte "plemię" wysoko wyspecjalizowanych zapaleńców, koncentrujących cały swój czas na jednej rybie lub metodzie. Nowoczesne metody pociągnęły za sobą szereg zmian w sprzęcie, począwszy od wędziska, a skończywszy na haczykach. Przyjrzyjmy się pokrótce jakie wymagania stoją dziś przed sprzętem.
 
Czytaj więcej

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/sprzt-karpiowy-karpiowanie-123.html
Do góry