Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Sprzęt

Rynek wędkarski to tysiące wędzisk, kołowrotków, żyłek, haczyków i różnych innych akcesoriów, mniej lub bardziej potrzebnych wędkarzowi. Idąc do sklepu zawsze mamy dylemat co kupić, sprzęt jakiego producenta wybrać, jakie długości czy kolory będą nam pasowały. Już nie musicie się martwić. W dziale tym zostały umieszczone porady, recenzje i artykuły poruszające kwestię sprzętu. Mamy nadzieję, że chociaż trochę rozjaśnimy Wam w głowach i gdy następnym razem staniecie przed sklepową ladą kupicie to co naprawdę się Wam przyda i z czego będziecie zadowoleni na długie lata.
 
FEEDER TEAM
FEEDER TEAM
15. 12. 25
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 7347

pikespin07Rugia, mekka łowców szczupaków, sandaczy i okoni. Czyż nie jest to idealne miejsce do przetestowania najnowszych wędzisk spinningowych Robinsona. Trzy dni ekstremalnego łowienia powiedziały mi wszystko o spinningach z serii Diaflex. Poznałem ich właściwości, a także wady i zalety. Pierwsze pod lupę postanowiłem wziąć dwa modele spinningów Pike Spin z najwyższej serii Diaflex. Wędziska te przeznaczone są do łowienia szczupaków średnimi i cięższymi przynętami.

Czytaj więcej
14. 07. 19
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8438
lamiglas10.jpg W końcu i na mnie przyszedł czas, w którym to postanowiłem zamówić sobie ręcznie robiony spinning. Już długo przed podjęciem takiej decyzji zastanawiałem się, czy robienie wędki na zamówienie ma jakikolwiek sens. Skoro na rynku wędkarskim mamy od wyboru do koloru spinningów w różnych przedziałach cenowych i na wszystkie możliwe okazje. Zastanawiałem się również ile taka wędka będzie kosztować. Pewnie tak jak większość z Was i ja sądziłem, że będzie to spory wydatek. Jednak nie cena była w tym wszystkim największym problemem tylko fakt czy będę zadowolony z finalnego efektu.
Czytaj więcej
13. 03. 16
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 6578
przypon_jerki14.gifMetoda jerkowa z roku na rok zdobywa coraz więcej nowych zwolenników. Szarpanie przynętyami w ostatnim czasie stało się bardzo popularne. Jednak, żeby skutecznie łowić tą metodą potrzebujemy specjalnego przyponu, który podczas rzutu nie będzie plątał kotwiczkek przynęty, a jednocześnie pomoże nadać jej atrakcyjną pracę. Osobiście znam wędkarzy, którzy do jerkowania używają tradycyjnych miękkich przyponów lecz ja zdecydowanie wolę sztywne przypony, wykonane z nierdzewnego drutu.
Czytaj więcej
13. 01. 31
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8106

guide01.jpgPoczątek maja, środkowa Szwecja i jezioro pełne szczupaków to doskonałe warunki do ropoczęcia przygody z castingiem. Na swój pierwszy zestaw castingowy postanowiłem wybrać sprzęt z oferty Dragona. Wędzisko to Guide Select Skinner Cast – mocne, a jednocześnie czułe wędzisko castingowe wykonane w nowatorskim stylu. Kołowrotek natomiast to piewrwszy niskoprofilowy multiplikator Dragona Team Dragon HS 200iL. Lekki i mocny, a przy tym bardzo trwały jak zapewnia producent.

Czytaj więcej
12. 07. 20
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8890

diaflex11.jpgJeden kij, dwie różne wędki. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak. Kij o takich właściwościach posiada w swojej ofercie firma Robinson. Jest nim wędka Robinson Diaflex Spin Set 270/30g. Jest to perfekcyjnie wykonany, trzyczęściowy model spinningu o długości 2,7 m z dwiema wymiennymi szczytówkami. Jedną klasyczną spinningową, a drugą wklejaną o ciężarze wyrzutu 10-30g. Komputerowy system projektowania rozkładu obciążeń umożliwił doskonałe dopasowanie obu szczytówek do jednego dolnika, dając w efekcie dwie różne wędki.

Czytaj więcej
12. 07. 02
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 6894

fishsum1.jpgChoć od premiery nowego kołowrotka ze stajni Dragona minęło już kilka ładnych miesięcy, nam dopiero teraz udało się mu bliżej przyjżeć. Korzystając z wolnego popołudnia postanowiliśmy zabrać Fishmakera nad wodę. Kołowrotki Fishmaker to całkowicie nowy i oryginalny produkt zaprojektowany specjalnie dla firmy Dragon. W założeniu miał to być kołowrotek idealny, pozbawiony wad. Innymi słowy kołowrotek na miarę XXI wieku.

Czytaj więcej
11. 12. 12
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 9684
przypon_sam08.gifPiękne branie, błyskawiczne zacięcie i wędka wspaniale pracuje pod ciężarem sporego szczupaka. Kilka minut holu, ryba wydaje się już być blisko naszego podbieraka, aż tu nagle czujemy luz na żyłce. Chwila konsternacji, zastanawiamy się co się stało, co zawiodło. Po wyciągnięciu zestawu z wody, wszystko staje się jasne. Walki z kilkukilogramowym szczupakiem nie wytrzymała agrafka w naszym przyponie, który dzień wcześniej kupiliśmy w sklepie wędkarskim. Zaciskamy zęby ze złości, cedząc przez nie niecenzuralne słowa. Jedyne co nam pozostało to przełknąć gorycz porażki i zrobić coś żeby podobna sytuacja się więcej nam nie przydarzyła.
Czytaj więcej
11. 07. 03
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8260
garmin_logo.jpg Garmin International Inc., oddział firmy Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider na rynku nawigacji satelitarnej, wprowadza na rynek nową serię urządzeń echo – samodzielnych wykrywaczy ryb, które wyznaczają nowy standard prostoty użycia oraz wydajności sonaru w zbiornikach słodkowodnych. W skład linii echo wchodzi bogata gama produktów– od ekonomicznych urządzeń z 8 odcieniami szarości po modele z jasnymi, kolorowymi wyświetlaczami. Wyróżnia je nowoczesny wygląd, a dzięki technologii śledzenia celów Garmin HD-ID™ zapewniają odpowiednią dla wędkarzy definicję obiektów i rozdzielczość.
Czytaj więcej
09. 10. 03
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 11195

lukasz_dragonTestowany sprzęt

Firma Dragon od lat oferuje całą gamę sprzętu wędkarskiego m.in. wędziska na każdą wędkarską kieszeń. Miałem okazję przetestować wędziska z wyższej półki w równie przystępnej cenie. Już na pierwszy rzut oka widać, że to kij wysokiej klasy. Trzy wędziska Team Dragon Silver Edition Feeder 3.60 m c.w do 120 g współpracowały z kołowrotkami MaximaFR1035i oraz MaximaFR1040i z żyłką Maxima Match&Feeder o śr. 0,25 mm.
 
Miejsce testu: rzeka Odra, a dokładniej jej typowo nizinny dolny bieg.
 
 
Czytaj więcej
09. 01. 17
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 11805
multi_1
 
Baitcasting reel jest odmienną konstrukcją znanych nam kołowrotków. Całkowicie inny układ elementów, ale zasada działania ta sama, czyli rzut, zwijanie linki itd. Multiplikator tak samo składa się z ramy, łożysk, szpulki, hamulca, korbki, przekładni, zębatek, rotora – tutaj nazywanego wodzikiem, przycisku zwalniającego szpulkę - w spinnie nazywanego kabłąkiem. Niby podobne a jednak inne… Nim dojdę do opisu rzutów oraz opisu poszczególnych modeli najpierw wspomnę, co należy brać pod uwagę przy wyborze, opowiem, jakie parametry cechują multiplikatory.
 
Czytaj więcej

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/sprzet.html
Do góry