Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Haczyk na pstrąga wg. Corona-Fishing

10. 02. 28
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8224
kwiski_ciernik
 
Wraz z nowym rokiem rozpoczął się sezon łowiecki na pstrągi potokowe. Tysiące wędkarzy z całej Polski udaje się nad rzeki, by „upolować” te trudne do złowienia ryby. Często samotnie stawiają czoła naturze i żywiołom, stając do walki, w której zwycięzca jest tylko jeden.

pstrag_cfPstrąg potokowy to ryba z rodziny łososiowatych. W naszym kraju występuje w górskich potokach Beskidów, Tatr, Sudetów, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na Pomorzu Zachodnim i Środkowym, Dolnym Śląsku oraz na Warmii i Mazurach. W polskich warunkach dochodzi do ok. 80 cm długości i 5 kg masy ciała. Pstrąg to typowy drapieżnik. Jest waleczny, sprytny, ale i płochliwy. Nie poddaje się bez walki pierwszemu lepszemu wędkarzowi.

 

Jak przechytrzyć spryciarza?

Pstrągarze od dawna szukają coraz to lepszych sposobów na złowienie swojej „ulubionej” rybki. Najskuteczniejszą metodą są własnoręcznie robione przynęty. Eksperci Corona-Fishing dotarli do najznamienitszych wędkarzy, by poznać ich tajniki sztuki tworzenia najskuteczniejszych woblerów na pstrągi. Dlatego na www.corona-fishing.pl można znaleźć najlepsze drewniane, ręcznie robione przynęty, ze specjalnie zaprojektowaną akcją i kolorem.  

Na połowy dużych pstrągów powstały woblery kwiskie. Tajemnicą ich skuteczności jest drewno, z którego są wykonane. Poprzez jego użycie wobler bez koziołkowania leci w miejsce, w które chciał go wrzucić wędkarz. Co różni produkty Corona-Fishing od sztucznych przynęt innych firm? Odpowiedź dają wyjątkowe kształty i barwy, doskonale imitujące rzeczywisty pokarm pstrąga. Najważniejsza jest jednak unikalna praca zaprojektowana przez doskonałych polskich spinningistów. Cena woblera kwiskiego waha się od 19 do 26 zł, czyli, biorąc pod uwagę unikatowość i niepowtarzalność ręcznie wykonanego produktu, jest ona naprawdę niewysoka. 

Prawdziwym jednak powodem do dumy firmy Corona-Fishing są woblery łamane. Łamańce są niezwykle trudne do wykonania. Powstają ze specjalnego, ciężkiego rodzaju drewna, dzięki czemu przynęta płynie wyjątkowo naturalnie wabiąc swoją ofiarę. Łamańce, podobnie jak wolbery kwiskie, są bardzo realistycznie pomalowane; płynąc, imitują uciekającą lub chorą rybę. Ich cena to jedyne 36 zł za sztukę!  

 

Jaki wysiłek, taka satysfakcja 

 

pstrag1_cfZłowienie pstrąga potokowego nie jest sprawą łatwą. Jest to ryba sprytna i silna, co czyni ją godnym przeciwnikiem wytrawnego wędkarza. Doświadczony pstrągarz musi być prawdziwym łowcą. Starać się wtopić w otoczenie, by nie spłoszyć swej ofiary. Szukać dogodnych miejsc do łowów, być bezszelestnym jak cień i cierpliwym jak mnich. Jednak nadal dla udanego połowu najistotniejszy pozostaje wybór najlepszej przynęta. Na „byle co” nie nabierze się sprytny drapieżca. Z chwilą, gdy „rybka połknie haczyk”, wędkarz odczuwa ogromną satysfakcje. Wie, że właśnie przechytrzył jednego z bardziej cwanych przeciwników podwodnego świata.  

www.corona-fishing.pl 

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/sztuka-wedkowania/303-haczyk-na-pstrga-wg-corona-fishing.html
Do góry