Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Spotkania z karpiami

15. 10. 07
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8922

karp2001Większość z wędkarzy marzy o złowieniu medalowej sztuki. W oczach spinningistów na uznanie zasługuje metrowej długości szczupak albo 50-cio centymetrowy okoń. Ja natomiast jestem karpiarzem, dla mnie nie liczą się centymetry tylko kilogramy, dlatego moim marzeniem było złowienie karpia z cyfrą 2 z przodu wagi. Oczywiście żebym był w pełni usatysfakcjonowany najlepiej jakby taki karp został złowiony w wodzie PZW, a nie w komercyjnym łowisku, czy prywatnym stawie.

Czytaj więcej
15. 09. 13
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 5311

skarp05Ta wyprawa zaczęła się dość pechowo. Po dotarciu na łowisko okazało się że podczas pakowania w pośpiechu nie zabraliśmy pompki do pontonu, a to oznaczało stratę cennego czasu który mogliśmy wykorzystać na sondowanie nowej wody i wytypowanie miejscówek do położenia zestawów. Niezaplanowany powrót do domu po pompkę spowodował, że miejscówek szukaliśmy już po zmroku i dopiero około godziny 20.30 zestawy z kulkami wylądowały w wodzie. Miejscówki były oddalone od brzegu o około 150-200 metrów w okolicach zwalonych do wody drzew.

Czytaj więcej
13. 06. 30
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 7730
carpio51.jpgPodczas ostatniego weekendu Damianowi z HOT ROD Carp Team udało się złowić przepięknego karpia, którego waga przekroczyła magiczną liczbę 20 kg. Dla łowców sumów 20-sto kilogramowa ryba to zaledwie kijanka lecz dla karpiarza jest to niesamowity wyczyn. Tym bardziej cieszy taki wynik, że ryba została złowiona w dzikiej wodzie PZW. Wielu łowców karpi marzy o złowieniu takiego karpia lecz wiem z własnego doświadczenia, że przekroczenie granicy 20-stu kilogramów nie jest rzeczą łatwą. Dlatego serdecznie gratuluję wyniku i zapraszam do przeczytania relacji oraz obejrzenia zdjęć z wyprawy.
Czytaj więcej
13. 06. 15
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 6379
carpio45.jpg Po raz kolejny szukaliśmy sukcesów na naszym tajemniczym jeziorku. Tym razem w trzyosobowym składzie (Damian, Radziu, Seba). Po przyjeździe nad wodę i szybkim rozłożeniu sprzętu, szczelnie obstawiliśmy najbardziej łowne - z naszego doświadczenia - miejsca w wodzie. Pierwsze godziny upłynęły szybko i niestety bez sukcesów, nawet tych małych w postaci delikatnych piknięć na centralkach. Mieliśmy więc czas nacieszyć się grillem i zimnym piwkiem. :)
Czytaj więcej
13. 06. 09
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 6653
carpio41.jpg Po niezłych wynikach na rozpoczęcie sezonu, ponownie wybraliśmy się z Sebkiem nad jezioro odkryte zimą przez Damiana. Tym razem był to zdecydowanie krótszy wypad niż ostatnio bo tylko jednodniowy. W początkowych planach miały być to dwa dni lecz jedną noc „zmarnowaliśmy” na innej wodzie oczywiście bez efektów w postaci ryb. Zestawy wywieźliśmy około godziny 13.30. Pierwsze branie nastąpiło o godzinie 16.00 na zestaw położony pod zwisający nad wodą krzak.
Czytaj więcej
13. 05. 07
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 6341
carpio06.jpg W tym roku sezon karpiowy rozpocząłem dość późno bo dopiero na majówkę. Na pierwszą zasiadkę wybrałem się z kolegami z Gorzowskiego Klubu Karpiowego HOT ROD Carp Team. Zamierzaliśmy łowić karpie w nowym zbiorniku, który w zimie odkrył Damian prezes i założyciel klubu. Przed zasiadką tylko raz miałem okazję popływać po tym zbiorniku i moje pierwsze wrażenia były mieszane. Woda wydawała się być martwa, lecz na echosondzie widzieliśmy spore ilości dużych ryb. Również od miejscowych wędkarzy dowiedzieliśmy się, że w tej wodzie pływają naprawdę duże okazy karpii i amurów, których waga przekracza 25 kg.
 
Czytaj więcej
10. 08. 12
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8523
burzowa_zasiadka.gif
 
Na początku sierpnia wraz z grupą przyjaciół wybraliśmy się na zasiadkę karpiową, nad niewielką żwirownię. Celem nie było typowe nastawienie się na połów karpi a raczej bardziej luzacko i wakacyjnie. Chcieliśmy po prostu odpocząć od codziennego życia w ciszy i spokoju nad wodą.
Czytaj więcej

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/spotkania-z-karpiami-karpiowanie-121.html
Do góry