Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Karpiowe przysmaki

13. 03. 30
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 9589
kulkiduo2.gifZapraszamy do lektury fotorelacji z robienia przynętowych kulek Duo o neutralnej wyporności przygotowanych przez jednego z założycieli Gorzowskie Klubu Karpiowego "HOT ROD CarpTeam". W skład kulek wchodzą dwa zupełnie różne rodzaje ciast. Z jednej strony są to mączki i komponenty pochodzenia mleczno-roślinnego, a z drugiej produkty odzwierzęce. Taką przynętę zrobioną z dwóch odmiennych ciast można nazwać uniwersalną, gdyż łączy w sobie właściwości tzw. śmierdziela jak i słodkich owocowo-mlecznych kulek.
 
Czytaj więcej
11. 03. 13
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8237
robimy_kulki.gif
 
Niebawem zawita do nas tak długo wyczekiwana przez większość z Was wiosna. Okres, w którym przyroda budzi się do życia, a co za tym idzie i karpie coraz chętniej zaczynają żerować i pobierać coraz to większe ilości pokarmu. Więc aby karpie nie musiały za długo szukać tego pokarmu proponuję podać im własnoręcznie zrobione kulki proteinowe. Jako bazę wybrałem bardzo dobry a zarazem tani mix 50/50 firmy KarpFan. Mix ten zawiera węglowodany, proteiny, a także dodatki wabiące ryby, więc świetnie sprawdzi się w naszych kulkach.

Czytaj więcej
10. 01. 02
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 10698
pelleton
 
W dobie gdy wędkarstwo karpiowe jest chyba najbardziej dynamicznie rozwijającą się gałęzią wędkarstwa wybór zanęt, które za zadanie mają zwabić i utrzymać karpie jest ogromny. Firmy wprowadzają coraz to nowsze produkty na rynek. Oferują karpiarzom całą gamę boosterów, aromatów w płynie, stymulatorów apetytu, liquidów i pelletów. Właśnie ten ostatni omówię w poniższym tekście.
 
Czytaj więcej
09. 08. 19
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 10001
karpfan
 
Firma Karp Fan istnieje na polskim rynku od ponad 2 lat. W tak krótkim czasie zdążyła już pozyskać sobie grono zwolenników, którzy testując produkty firmy odnoszą liczne sukcesy na wielu łowiskach. Wyroby firmy Karp Fan tworzone są w oparciu o wyłącznie naturalne składniki pochodzące od najlepszych dostawców z kraju i zagranicy. Firma specjalizuje się w produktach karpiowych jednak zważywszy na to, że ciągle się rozwija cały czas rozszerza ofertę. Wśród pozycji firmy godne polecenia są zwłaszcza mixy do methody , boilies mixy , pellet super fish , bio dipy oraz liczne aromaty .
 
Czytaj więcej
08. 01. 10
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 11704
radyiporady
 
Od czasu do czasu na portalach karpiowych pojawiają się artykuły, w których autorzy opisują swoje sposoby wykonania kulek – podają składy miksów, dodatki, przepisy, opisują jak krok po kroku wykonują wszystkie czynności, ilustrując je często zdjęciami czy nawet krótkimi filmami. Przy okazji tego artykułu chciałem podziękować tym wszystkim osobom, za poświęcony czas, włożoną pracę i chęć dzielenia sie z innymi swoja wiedzą, pomimo tego iż często spotykają się z różnymi słowami krytyki ze strony tych , co wszystko wiedzą „najlepiej”.
 
Czytaj więcej
07. 08. 31
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 13691
dipiboostery
 
Wielu początkujących karpiarzy często zwraca sie do mnie z pytaniami dotyczącymi dipów i boosterów. Pytają mnie czym różnią się te produkty, jak je stosować i czy w ogóle warto je stosować. Dlatego też postanowiłem krótko scharakteryzować te produkty.
Czytaj więcej
07. 07. 30
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 16436
duncaen_kulki2
 
Poniżej przedstawiamy kilkanaście sprawdzonych przepisów na kulki proteinowe. W przepisach nie podajemy ile jaj należy użyć, gdyż zależy to od ogólnej ilości płynnych składników, a zwłaszcza ilości konserwantu. Co do konserwantu, to zdecydowanie zalecamy używanie tylko konserwantu w płynie przeznaczonego do konserwowania kulek proteinowych, np. Duncaen Strong Stabilizer . Odradzamy stosowanie innych konserwantów (najczęściej w proszku), tzw. konserwantów spożywczych jak np. benzoesan sodu, gdyż te konserwanty nie zakonserwują dobrze kulek (nawet kilkakrotnie przedozowane!), a na dodatek są wyczuwane przez karpie. Specjalny konserwant do kulek proteinowych jest całkowicie obojętny dla karpi, nie zmniejsza skuteczności kulek i nie należy obawiać się jego stosowania. Wszelki działania w stylu zamrażania lub suszenia kulek „na kamień”, są całkowicie nieuzasadnione, jeśli ich celem jest tylko i wyłącznie uniknięcie stosowania konserwantu.
Czytaj więcej

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/karpiowe-przysmaki-karpiowanie-119.html
Do góry