Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Majówka z HOT ROD Carp Team

13. 05. 07
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 5582
carpio06.jpg W tym roku sezon karpiowy rozpocząłem dość późno bo dopiero na majówkę. Na pierwszą zasiadkę wybrałem się z kolegami z Gorzowskiego Klubu Karpiowego HOT ROD Carp Team. Zamierzaliśmy łowić karpie w nowym zbiorniku, który w zimie odkrył Damian prezes i założyciel klubu. Przed zasiadką tylko raz miałem okazję popływać po tym zbiorniku i moje pierwsze wrażenia były mieszane. Woda wydawała się być martwa, lecz na echosondzie widzieliśmy spore ilości dużych ryb. Również od miejscowych wędkarzy dowiedzieliśmy się, że w tej wodzie pływają naprawdę duże okazy karpii i amurów, których waga przekracza 25 kg.
 
carpio12.jpg

Miejsca, w których kładliśmy zestawy były bardzo trudne do obławiania, gdyż zalegały w nich duże ilości zwalonych drzech i krzaków. Jednak z doświadczenia wiem, że takie miejsca to potencjalne żerowiska karpii. Jak się później okazało problemem nie był brak brań lecz hol zaciętego karpia, który od razu po braniu parkował w najgęstszej plątaninie gałęzi. Przez cztery dni zasiadki doczekałem się łącznie trzynastu brań karpii. Jednak tylko cztery z nich wylądowały na macie.

carpio04.jpg

Dwa o wadze około 5kg i dwa 10kg i 12,5 kg. Pozostałe karpie wygrały walkę parkując w zaczepach. Łowiłem na kulki pływające o słodkich zapachach, sypiąc na każdy zestaw małą ilośc gotowanych ziaren, pelletu i kruszonych kulek. Koledzy postawili na rybne kulki tonące oraz bałwanki i niestety mieli zdecydowanie mniej brań. Podsumowując, wyprawę zaliczam do bardzo udanych pomimo sporej ilości straconych ryb. Opowieści tubylców o dużych karpiach potwierdziły się, więc na pewno jeszcze nie raz wrócę nad tą wodę.

Więcej zdjęć z wyprawy do obejrzenia w galerii .

Kulashaker

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/spotkania-z-karpiami-karpiowanie-121/346-majowka-z-hot-rod-carp-team.html
Do góry