Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

GUIDE SELECT SKINNER CAST i TEAM DRAGON HS 200iL - PARA DOSKONAŁA

13. 01. 31
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8503

guide01.jpgPoczątek maja, środkowa Szwecja i jezioro pełne szczupaków to doskonałe warunki do ropoczęcia przygody z castingiem. Na swój pierwszy zestaw castingowy postanowiłem wybrać sprzęt z oferty Dragona. Wędzisko to Guide Select Skinner Cast – mocne, a jednocześnie czułe wędzisko castingowe wykonane w nowatorskim stylu. Kołowrotek natomiast to piewrwszy niskoprofilowy multiplikator Dragona Team Dragon HS 200iL. Lekki i mocny, a przy tym bardzo trwały jak zapewnia producent.

Wszystko to jednak suche fakty i dane techniczne podane przez producenta. Ja natomiast chciałem ten zestaw sprawdzić w praktyce nad wodą, a najlepiej podczas holu cętkowanego szczupaka. Zanim jednak podzielę się z Wami wrażeniami z samego wędkowania, na początek przedstawię trochę informacji na temat samego sprzętu. Po wyciągnięciu wędki z pokrowca od razu rzuca się w oczy nowoczesny styl oraz wysoka jakość wykonania. Producent w swojej nowatorskiej serii Guide Select zastosował znany nam choćby z serii HM, Resonance System który doskonale przenosi falę akustyczną. Połączenie pierścieni rezonansowych z dolnikiem wykonanym ze sztywnych grafitów spowodowało, że brania stały się jeszcze lepiej wyczuwalne. Podczas wędkowania dłoń wędkarza spoczywa na twardym węglowym blanku, a nie na miękkim korku który tłumi drgania. Co w rezultacie dało niesamowity efekt czucia przynęty oraz ataku ryby. 
 
guide02.jpg guide03.jpg guide04.jpg
guide05.jpg guide06.jpg guide07.jpg
 
Na początku nie do końca wierzyłem, że to rozwiązanie jest aż tak rewelacyjne. Jednak po pierwszym braniu, przyznaję że jest to super pomysł. Wędkarz naprawdę czuje każdy ruch przynęty, a emocje podczas brania są nie do opisania. Kij ma bardzo futurystyczny design, matowy blank i elementy uchwytu wykonane z tzw. wooven carbon sprawiają, że całość wygląda naprawdę imponująco. Wszystko to uzupełniają metalowe komponenty w kolorze tytanu. Wybrana przeze mnie wędka to SKINNER CAST, co nie oznacza że nadaje się ona tylko do łowienia tego typu przynętami. Doskonale radzi sobie również z jerkami typu Fatso, Warrior czy Jack. Przy odrobinie wprawy śmiało możemy stosować również większe rippery czy twistery.
 
guide08.jpg guide09.jpg guide01.jpg
 
Wystarczy może już o wędce. Teraz kilka słów o samym kołowrotku. Jak wspomniałem wcześniej jest to pierwszy niskoprofilowy multiplikator proponowany przez firmę Dragon. Kołowrotek posiada szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych i został zbudowany w oparciu o technologię CNC. W efekcie powstał stosunkowo lekki, a przy tym bardzo mocny multiplikator który bez problemu poradzi sobie w walce z metrowym szczupakiem czy podobnej wielkości sandaczem. Nie sposób tutaj wymienić wszystkich rozwiązań zastosowanych w tym kołowrotku, jednak warto wspomnieć o kilku z nich. Pierwszym jest sprzęgło całkowicie odcinające oś obrotu szpuli, dzięki czemu podczas wyrzutu oprócz szpuli nie obraca się żaden inny element. Kołowrotek posiada również dwa systemy kontroli prędkości obrotów szpuli podczas rzutu: mechaniczny oraz magnetyczny. Miłośnicy połowów w słonej wodzie docenią system zabezpieczenia antykorozyjnego, dzięki któremu kołowrotek jest całkowicie odporny na działanie morskiej wody. Całośc podobnie jak wędka wygląda naprawdę rewelacyjnie i kręcąc korbką nie możemy oprzeć się wrażeniu, że mamy w rękach multiplikator z najwyższej półki.
 
guide10.jpg
 
Wybrany przeze mnie zestaw Guide Select i Team Dragon HL 200iL to naprawdę doskonała para. Łowiąc tym sprzętem mamy pewność, że w decydującym momencie nie zawiedzie nas, a samo wędkowanie daje wędkarzowi naprawdę ogromną satysfakcję. Z czystym sumieniem podpisuję się również pod tym, że jest to jedna z najlepiej transmitujących brania wędka castingowa na rynku, a kołowrotek to wisienka na torcie w całym tym zestawie. Jednak w wędkarstwie nie sprzęt jest najważniejszy, a łowione nim ryby. Moją pierwszą zdobyczą podczas przygody z castingiem był prawie metrowy szczupak. Nie wiem czy to kwestia szczęścia, czy sprzętu którym łowiłem? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Wam.
 
Radosław Kulczycki
www.moczykije.pl

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/sprzet/342-guide-select-skinner-cast-i-team-dragon-hs-200il-para-doskonala.html
Do góry