Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Gumy Dragon V-lures

09. 08. 15
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 9873
dragon-v-lures-logoV-Lures to nowa seria przynęt gumowych Dragona. Każda z gum V-Lures została zaprojektowana z myślą o konkretnym gatunku ryb drapieżnych. Zarówno kolory jak i praca poszczególnych modeli ściśle odpowiadają upodobaniom naszych drapieżników. W szerokiej ofercie pojawią się gumy na szczupaki, sandacze i okonie ale także modele boleniowe, pstrągowe czy kleniowe.
 
Przy tworzeniu naszych przynęt wzięło udział wielu doskonałych wędkarzy, spinningujących przynętami gumowymi niemal od zawsze. Dzięki temu już w pierwszej fazie projektowania wyeliminowaliśmy większość wad jakie mają miękkie przynęty dostępne obecnie na rynku. Bardzo ważnym parametrem okazała się gęstość użytego materiału a co za tym idzie stopień miękkości uzyskanej z niego przynęty. Przy produkcji przynęt V-Lures użyliśmy kilku różnych twardości tworzywa w zależności od pożądanej pracy danego modelu. Absolutną nowością (rozwiązanie to zostało już opatentowane przez naszą firmę) jest zastosowanie wypukłych znaczników na grzbiecie każdego rippera. Dzięki nim łatwo jest dobrać właściwy rozmiar główki jigowej co często stwarzało problem wielu wędkarzom, zwłaszcza przy jednobarwnych gumach. Od dziś zbrojenie gum V-Lures będzie zawsze proste i precyzyjne. Na tym jednak nie koniec. Specjalne, półkuliste wgłębienie z przodu, doskonale trzyma główkę jigową wyposażoną w pierścienie. Główka zostaje dzięki temu tak mocno zassana, że nie ma mowy o jej zsuwaniu się w trakcie łowienia.
 
Na opakowaniach zbiorczych każdej przynęty V-Lures znajdą Państwo przydatne wędkarzom informacje. Będzie tam opis pracy danej przynęty, sugerowane przeznaczenie pod kątem gatunku ryby i optymalnej metody połowu a także proponowane przez nas rozmiary główki gwarantującej poprawne uzbrojenie. 
 
W pierwszej dostawie pojawią się trzy modele ripperów: Lunatic, Demon i Phantom i dwa modele twisterów: Diver i Dancer. Pierwsza gumy pojawią się u nas już pod koniec lata (druga połowa września), tak aby wędkarze mogli w sezon jesienny wejść z przynętami V-Lures. Jesteśmy przekonani, że będzie to dobry sezon !!! 
 
LUNATIC to przynęta w kształcie smukłej rybki, o intensywnej pracy ogona, połączonej z wyraźnym migotaniem części brzusznej. Najlepsze wyniki uzyskamy łowiąc nią w opadzie i przy klasycznym prowadzeniu z licznymi zmianami tempa. Występuje w wielkościach od 7,5cm do 15cm. Na początku Lunatic pojawi się w wielkościach: 10cm, 12,5cm i 15cm. W późniejszym okresie dojdą wielkości 7,5cm i 8,5cm. Pierwsze wzory Lunatica testowane były na szwedzkich szkierach przez członka naszego Teamu, Tomka Krysiaka. Według jego opinii pobiły skutecznością przynęty gumowe innych renomowanych firm, a szwedzkie szczupaki i sandacze wprost oszalały na ich punkcie. 
 
gumy-lunatic
 
vlurez11a
Nie jest tajemnicą, że gumy są moimi ulubionymi przynętami. odkąd tylko pojawiły się w sprzedaży. W ciągu wielu lat "przerobiłem" chyba większość ripperów i twisterów, jakie oferował rynek wędkarski. Miałem ku temu wiele okazji, ponieważ pracując jako przewodnik wędkarski w Szwecji, na rybach spędzam 4 do 6 miesięcy każdego roku. Większość z testowanych przynęt z tych czy innych względów nie spełniła moich oczekiwań, inne stały się mymi faworytami z którymi nie mogłem rozstać się podczas jakiegokolwiek wędkowania. Tak mi się przynajmniej wydawało - do momentu, gdy jesienią ubiegłego roku nie zacząłem testować nowych przynęt gumowych Dragona: ripperów pod nazwą Lunatic i Demon.
 
Już pierwszego dnia zwróciłem uwagę na doskonałe wykonanie i znakomitą pracę przy najwolniejszym nawet prowadzeniu przynęty. Ryby były chyba podobnego zdania, bo niemal natychmiast zaczęły się brania. Dla próby zdjąłem Lunatica (moja miłość od pierwszego spojrzenia) i założyłem mego starego pewniaka i co ? Zero brań ! Wracam do Lunatica i natychmiast dwa ładne szczupaczki, zakładam kolejnego ze starych pewniaków i znowu nic. Ta sytuacja powtarzała się później wielokrotnie w różnych warunkach i na różnych łowiskach. Prawie zawsze moje Lunatiki i Demony były znacznie skuteczniejsze od pozostałych przynęt. Nareszcie powstały gumy, które są przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, super wykonane i rewelacyjnie pracujące w wodzie. Myślę, że takie wyniki jak 67 szczupaków w ciągu jednego dnia, (w tym 3 metrówki) i bezdyskusyjnie najlepsza od lat "szczupakowa wiosna" z całą masa super zadowolonych gości jest najlepszym wykładnikiem skuteczności „V-Lursów” Dragona.
 
Muszę tylko dodać, że nie mogę się doczekać, kiedy w końcu pojawią się w sprzedaży ... bo moje prototypy zostały już w całości "wyżarte" przez szwedzkie szczupaki, sandacze i okonie!
 
Tomasz Krysiak
 
 
DEMON to klasyczny ripper o smukłej sylwetce, charakteryzujący się drobną i szybką pracą części ogonowej. Występuje w wielkościach od 5 cm do 15 cm w wielu kolorach. Duże rozmiary to klasyczne przynęty szczupakowe, dwie najmniejsze wielkości są znakomitymi gumami na pstrągi, bolenie i okonie. W naszym Teamie Demona testował między innymi Andrzej Zdun. Po prawie dwu miesiącach łowienia stwierdził, że Demon wielokrotnie był dla niego przynętą ostatniej szansy, prowokując drapieżniki do ataku nawet wtedy, gdy brania były praktycznie zerowe. 
 
gumy-demon
 
gumy-zdun-demon01Pierwsze Demony dostałem do testów we wrześniu ubiegłego roku. To, co od początku wzbudziło moje zaufanie do tej przynęty to precyzja wykonania, najwyższej jakości materiał użyty do jej produkcji i znakomity pomysł z oznakowaniem na grzbiecie potencjalnych punktów wyprowadzenia haka. Jednak dopiero po wrzuceniu do wody Demon pokazuje, na co go naprawdę stać. Zarówno szczupaki jak i okonie dosłownie oszalały na jego punkcie ! Co bardzo ciekawe - nawet największe, 15-centymetrowe gumy były obiektem zajadłych ataków niewiele większych od nich okoni. Przez całą jesień i wiosnę nowe gumy Dragona były w wielu wypadkach moją „tajną bronią” , i to zarówno na polskich, jak i szwedzkich łowiskach. I jeszcze jedno. Wiosną tego roku miałem okazję wypróbować dwa najmniejsze z Demonów na moich ulubionych wodach pstrągowych w okolicy Piły. Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania i od tej pory Demony stały się moją podstawową przynętą na wiosennego pstrąga. 
 
Andrzej Zdun 
 
 
PHANTOM to dobrze znany i sprawdzony typ przynęty z bardzo intensywnie pracującym ogonem w kształcie kopyta. Dzięki kilku modyfikacjom wprowadzonym przez naszą firmę, uzyskaliśmy znaczącą poprawę pracy przy bardzo wolnym prowadzeniu, a także przy opadzie z bardzo lekką główką jigową. Nasz Phantom stał się dzięki temu idealną przynętą zarówno do wolnego prowadzenia, jak i agresywnego opadu. Skuteczny na wszystkie gatunki ryb drapieżnych i nie tylko - na mniejsze rozmiary z powodzeniem można łowić duże leszcze i wzdręgi, a czasem także duże płocie. Występuje w wielkościach od 5 cm do 12,5 cm, i w bardzo wielu kolorach.  
 
gumy-phantom
DANCER to twister z charakterystycznym potrójnym ogonem. Jego zadaniem jest imitowanie żyjących w wodzie larw. Dzięki dzielonemu ogonowi, przy prowadzeniu Dancera powstaje dodatkowo wabiąca ryby fala hydroakustyczna. Dancer to znakomita przynęta do stosowania z olejkami i atraktorami zapachowymi, doskonały zarówno przy opadzie, jak i przy wolniejszym prowadzeniu. Skuteczny na okonie i sandacze, a także klenie i pstrągi. Wielkości od: 3,5cm do 7,5cm (dwa największe pojawią się w ofercie nieco później). 
 
gumy-dancer
 
DIVER to kolejny w naszej ofercie twister imitujący robaka z długim i szerokim ogonem. Specjalne otwory umieszczone na ogonie generują bardzo silne impulsy. Zalecany do opadu i prowadzenia z drobnymi podskokami w okolicy dna. Najmniejszy rozmiar będzie także znakomity do metody bocznego troka. Diver pojawi się w czterech wielkościach: od 3,5cm do 7,5cm (dwa największe jak w przypadku Dancer’a - nieco później), w wielu bardzo ciekawych wersjach kolorystycznych. 
 
gumy-diver

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/przynety-i-zanety/286-gumy-dragon-v-lures.html
Do góry