Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Mistyczne polowanie...Trociowanie!

09. 12. 10
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 7704
salmonid
 
Gdy po raz pierwszy staniesz już z trociowym kijem w ręku, prawdopodobnie zostaniesz bezgranicznie pochłonięty przez magię wielkiej pomorskiej wyprawy. Z jednej strony mróz i zimno, z drugiej upał oraz bezwzględnie gęsto zakrzaczone brzegi. Dwa oblicza wielkiego polowania na salmonida.
 
Trociowa Magia
 
Trociowanie wciąga... Najczęściej dzieje się tak ze względu na swego rodzaju metafizykę, panującą nad wodą oraz wielką tajemnicę, jaką owiane są ryby z płetwą tłuszczową.
 
Przygotowania do wyjazdu nad rzekę często trwają nawet kilka miesięcy. Przeglądanie internetowych forów, studiowanie fachowej literatury oraz godziny spędzone sam na sam z marzeniami o złowieniu wielkiego srebrniaka... To wszystko związane jest z „polowaniem” nad pomorską rzeką. Jak już wspomniałem, cała ta wyprawa, przygotowania z nią związane czy też nawet sama ryba, na którą będziemy czyhali, otoczone są mistyczną powłoką i ożywczym dreszczykiem emocji. Dokładnie w ten sam wyjątkowy sposób należy podchodzić do przynęt, na które łapią się ogromne srebrniki!
 
troc1
Nie znam innej ryby, dla której wędkarze z taką finezją układają swoje wabiki. Specjalne wahadełka, obrotówki, woblery. Wszystko to podzielone na grupy, barwy czy charakter pracy. Dla wielu wędkarzy odnalezienie odpowiednich do tego rodzaju połowów przynęt, okazuje się być nie lada problemem. Szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają „wsiąkać” w trociowanie. Z jednej strony uginające się od kolorowych wabików sklepowe półki, z drugiej wieloletnie doświadczenie wędkarzy przygotowujących te niezwykłe przynęty, a urodzonych właśnie nad pomorską rzeką, źródłem całej mistycznej uciechy wędkarzy.
 
Od wielu już lat na północy Polski produkuje się najlepsze na świecie łososiowe i trociowe przynęty. Woblery strugane z drewna, miedziane wahadłówki i obrotówki cenione są również przez trociarzy z Polski.
 
Corona dla trociarza
 
- Wyselekcjonowanie trociowego arsenału to niełatwa kwestia - opowiada o katalogu przynęt Remigiusz Kopiej, założyciel Klubu Pasjonatów Wędkarstwa. - Na początku trudnością było odnalezienie producentów, którzy chcieli dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi wędkarzami z Polski i zagranicy. Potem nadszedł czas na dobór poszczególnych modeli najbardziej skutecznych przynęt trociowych. To wielka sprawa, by dobrać pełną gamę przynęt dla prawdziwych trociarzy. Wybrać takie przynęty, które pozwolą nawet nowicjuszom złowić swoją pierwszą w życiu srebrna rybę”.  
 
Internetowy sklep wędkarski Corona-Fishing proponuje dla swoich klientów najwyższej jakości, ręcznie wykonywane przynęty trociowe. W swojej bogatej ofercie posiada pełen przekrój woblerów - od tych najbardziej klasycznych, stosowanych od wielu lat, po najnowocześniejsze, charakteryzujące się nowatorstwem rozwiązań, delikatną akcją i stonowaniem kolorów. Dodatkowo miedziane wahadłówki i obrotówki, wykonywane przez mistrzów spinningu – zarówno te konserwatywne (miedziane), jak i te innowacyjne, oparte o nowe, skuteczne pomysły łowców salmonidów.  
 
troc2
Corona-Fishing jako pierwsza zaproponowała wędkarzom, kupujących w Internecie oraz wielu sklepom w całym kraju, tak szeroką ofertę przynęt przygotowanych specjalnie do połowów pomorskich ryb łososiowatych. - Jesteśmy bardzo dumni, że udało się nam tuż przed początkiem sezonu przygotować szeroki przegląd trociowych wabików. Sam od wielu lat łowię trocie i wiem, co znaczy zdobyć odpowiednią przynętę na te piękne ryby. Zawsze marzyłem o tym, aby w moim ulubionym sklepie wędkarskim mogło znaleźć choć kilka odpowiednich wabików. Dziś w Corona-Fishing mamy ich pełną ofertę, a to jeszcze nie koniec – dodaje Remigiusz Kopiej.  
 
Do trociowego startu został już tylko niecały miesiąc. Już dziś wielu wędkarzy przegląda swoje szkatułki z przynętami. Wtajemniczeni wiedzą, że właśnie wtedy odprawiany jest „szamanizm” nad każdą jedną przynętą trociową - ostrzenie kotwic, polerowanie skrzydełek itd. To wciągająca zabawa dla prawdziwych pasjonatów wędkarstwa, przyrody i samotności. Dla wielu pierwszy stycznia będzie dniem, w którym trociowa choroba zacznie infekować…
 
Może zarazi również i Ciebie?  

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/sztuka-wedkowania/299-mistyczne-polowanietrociowanie.html
Do góry