Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

"Grenio" pod lupą

07. 12. 29
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 5987
etykietaspecboilies Tym razem redakcja Niezależnego Wortalu Wędkarskiego przeprowadziła wywiad z Grzegorzem Rozmyślakiem , karpiarzem z ogromnym doświadczeniem, wielokrotnym uczestnikiem imprez karpiowych . W kręgu karpiowym znany jest pod pseudonimem "Grenio". Jako konsultant firmy Duncaen na pewno posiada ogromna wiedzę odnośnie wyrobu kulek proteinowych, jak również połowu karpi więc mamy nadzieję że podzieli się z nami tą tajemną wiedzą. Zapraszamy na wywiad.
 

MOCZYKIJE: Na początek może powiesz nam kilka słów o sobie i swoim hobby?

Grenio: Wędkarstwem interesuję się od najmłodszych lat swojego dzieciństwa. Moja pasja jeśli chodzi o karpie zaczęła się 11 lat temu i trwa do dzisiejszego dnia. Mam nadzieję, że będzie trwała tak długo jak zdrowie pozwoli. 

MOCZYKIJE: Dlaczego wybrałeś właśnie łowienie karpi, a nie np. szczupaków na spinning?

Grenio: Chorobą, która nazywa się " Cyprinius Carpio " zaraził mnie Darek Szaniawski. Mój pierwszy karpik złapany z gruntu ważył 3,2 kg. Został złapany na jeziorze Podborsko i wtedy wybrałem łowienie karpi, a lubię stacjonarny sposób łowienia.

MOCZYKIJE:  W jaki sposób zdobywałeś wiedzę karpiową, nauczyłeś się wszystkiego sam czy może miałeś jakiegoś nauczyciela ?

Grenio: Wiedzę zdobywałem czytając czasopisma i słuchając porad starszych kolegów karpiarzy takich jak: Darek Szaniawski, Przemek Sydor, a wiedza karpiowa nigdy nie będzie do końca zdobyta tylko trzeba sie uczyć całe życie.  

MOCZYKIJE: Gdzie najczęściej łowisz, w jakich zbiornikach?

Grenio: Wędkuję w jeziorach, rzekach i zalewach PZW. 

grekarp

 

MOCZYKIJE:  Teraz może powiesz nam o swoich ulubionych przynętach, zestawach, aromatach ?

Grenio: Używam oczywiście kulek proteinowych montowanych na zestawach samo zacinających - stosuję metodę włosową . Jeśli chodzi o smaki kulek to mam przy sobie zawsze jak najszerszą ich gamę, bo nigdy nie wiadomo na co karp będzie miał ochotę... Natomiast moimi ulubionymi smakami są: słodka wanilia, kokos z klonem, dojrzała pomarańcza, truskawka ze śmietaną, kukurydza z konopiami i krab, oraz różne połączenia owoców ze śmierdzielami:)

MOCZYKIJE:  Jakim sprzętem łowisz i dlaczego akurat tym ?

Grenio: Mój sprzęt to: kije Rod Hutchinson Intuition, kołowrotki Daiwa XT6000, żyłka Gold Label Pro-Gold, haki Rod Hutchinson Grippy; tripod Ultimate; sygnalizatory Delkim Plus.Dlaczego wybrałem taki sprzęt? Hmm... każdy ma swoje upodobania.

MOCZYKIJE:  Dużo jest zbiorników w Polsce, gdzie pływają jeszcze karpie przekraczającą magiczną liczbę 30 kg ?

Grenio: Na to pytanie to wróżka tylko może odpowiedzieć:)

MOCZYKIJE:  Masz jakiś swój ulubiony przepis na kulki proteinowe czy używasz gotowych mixów ?

Grenio: Jako konsultant próbuje różnych przepisów na kulki w oparciu o miksy Brilliance jak i próbuje nowych miksów, o nowych składach i proporcjach. Ogólnie opieram sie na miksach Brilliance, które uważam za bardzo dobre, ale trudno powiedzieć abym miał szczególnie ulubiony przepis. Mogę natomiast polecić nasze przepisy znajdujące się na stronie www.kulkiproteinowe.pl . Są sprawdzone i bardzo skuteczne.

MOCZYKIJE:  Wymień najczęściej popełniane błędy przez młodych karpiarzy ?

Grenio: Za bardzo się stresują i chcą jak najszybciej wzbić się na szczyt a to z czasem przychodzi albo i nie:) Trzeba być cierpliwym, wytrwałym i wierzyć, że jak nie dziś to jutro weźmie ....

MOCZYKIJE:  Ile czasu w roku spędzasz w poszukiwaniu karpi, gdzie w tym roku bywałeś i jaką wyprawę wspominasz najbardziej i dlaczego ?

Grenio: Każdą wolną chwilę i zawsze zabieram ze sobą mój alarm, psa Taysona. Byłem na paru imprezach karpiowych a najbardziej mile wspominam Cypryniadę Pomorską. Dlaczego? Atmosfera z kolegami z Trójmiasta była przednia. Serdecznie ich pozdrawiam.

tyson

 

MOCZYKIJE:  Jaki jest twój rekord karpia i amura i gdzie je złowiłeś?

Grenio: Wyznaję może mało popularną zasadę, ale nie mówię publicznie o wielkości łowionych przeze mnie ryb.

MOCZYKIJE:  Czy często łowisz na łowiskach komercyjnych ?

Grenio: Bardzo rzadko, dzika woda to dopiero wyzwanie.

MOCZYKIJE:  Czy złowienie karpia o masie 45 kg to tylko kwestia czasu?

Grenio: TAK.

MOCZYKIJE:  Czy sezon 2007 uważasz za udany? Jakie wyniki wypracowałeś w tym roku ?

Grenio: Moim głównym zadaniem jest testowanie produktów Duncaena oraz praca nad ich ciągłym doskonaleniem i myślę, że w tej kwestii zrobiłem tyle ile mogłem. (Nie mnie to jednak oceniać). Biorąc pod uwagę moje wyniki jak i rozwój firmy to sezon 2007 uważam za udany.

MOCZYKIJE:  Idą święta:) czego można Ci życzyć ?

Grenio: Przede wszystkim Zdrowia !!!!!!!!!! I Wolnego czasu.

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/start/aktualnosci/212-grenio-pod-lupa.html
Do góry