Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Agrafki i krętliki

07. 04. 07
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 16931
kretliki
 
Półki sklepów wędkarskich uginają się pod ciężarem różnego rodzaju agrafek i krętlików, dzięki którym możemy przygotować niezwykle wyrafinowane zestawy. Agrafki i krętliki stosujemy zarówno w metodzie spiningowej jak i spławikowej, a przede wszystkim w wędkarstwie gruntowym ze szczególnym uwzględnieniem metod karpiowych, w których to krętlik jest jednym z podstawowych elementów.
Głównym zadaniem krętlika jest zabezpieczenie żyłki przed skręceniem. Dlatego warto wybrać najlepsze z dostępnych na rynku, bo dzięki temu nie stracimy ryby życia tylko dlatego, że zawiódł krętlik. Do wyboru mamy bardzo szeroki wachlarz rozmiarów od numeru 1 do 20.
 
kretlik
 
Najczęściej używane i najbardziej popularne są egzemplarze małe (nr 14) i średnie (nr 8). W ofercie rożnych producentów możemy spotkać krętliki o spłaszczonych i okrągłych oczkach. Te pierwsze dają sie łatwiej wsuwać w plastikowe rurki, natomiast drugie lepiej sprawdzają się w połączeniu z koralikami. Pozostałą część krętlików stanowią rożnego rodzaju specjalne boczniki i krętliki z agrafkami, które umożliwiają błyskawiczną wymianę przynęty, przyponu, ciężarka czy koszyczka zanętowego. Poniżej przedstawiamy przykład zestawu z wykorzystaniem krętlika z agrafką,
 
 
Bezpieczny zestaw helikopterowy
 
zestaw
 
Tak skonstruowany zestaw helikopterowy uwalnia rybę od ciężarka w przypadku zerwania głównej żyłki. Rurka biegnąca do bombki jest dość sztywna, dlatego jeśli żyłka główna pęknie, ryba bez problemu zsunie z niej boczny  przypon wraz z koralikami. Przyponu z krętlikiem pozbędzie się już dość łatwo. 

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/sprzet/106-agrafki-i-kretliki.html
Do góry