Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

CYK, CYK, CYK - CYKADY

09. 03. 08
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 10419
cykady1
 
Prawdopodobnie najbardziej niedoceniane przynęty przez polskich wędkarzy. Ich skuteczność wielokrotnie potwierdzona była przez zawodników startujących w licznych zawodach spinningowych. Najważniejszą cechą i zarazem pozytywem cykady jest ich stosunek masy do wielkości. Często 3 cm przynęta może ważyć nawet 5-7gram a z tego względu, że masa skupiona jest w jednym punkcie odległości jakie osiągamy przy zarzucaniu cykadą są zadziwiająco duże.
 
Jak nimi łowić? Cykadę z największym powodzeniem stosujemy do połowu okoni, sandaczy i pstrągów. Warto zastanowić się czasem dlaczego akurat te gatunki pokochały cykady. Odpowiedź wydaje się być prosta; okonie i sandacze uwielbiają przynęty które raptownym zrywem uciekają im z pod nosa. I to właśnie należy wykorzystywać.
Jak łowić cykadą?
·    Rzuć cykadę najdalej jak to możliwe pozwól opaść jej na napiętej lince do dna. Delikatnymi płynnymi podciągnieciami prowadź ja kilka metrów i ponownie opuść do dna. Brania najczęściej następują tuż po oderwaniu cykady od dna.
·    Prowadź cykadę tuż nad dnem powoli od czasu do czasu podciągnij szczytówką do góry - zabójczy sposób na okonie,
·    Cykadowy ekspres to metoda na wieczornego sandacza. Bywają dni ze sandacz atakuję ukleję tuż pod powierzchnią wody. Zastosuj wtedy cykadę prowadzoną zaraz pod lustrem wody.
·    Spróbuj cykady w rzece. Rzuć cykadę w kierunku przeciwnego brzegu. Bardzo powolnym skręcaniem linki sprowadź ją na tzw. łuk. W tym miejscu zwykle następuje energiczne branie klenia, jazia, pstrąga
·    Ze względu na masę cykady można te przynęty stosować do zadań specjalnych. Obławianie najgłębszych dołków przynosi niejednokrotnie najlepsze efekty. Rzuć pstrągowi cykadę pod sam pysk. Na dno wypłukanego pod brzegiem dołka. Lorbas nie pozwoli cykadzie uciec z jego kryjówki
Jak dobierać kolory?
·    Staraj się dobierać kolor cykady względem barw w otoczeniu. Jeśli łowisz w miejscu gdzie dno jest żwirowe lub piaskowe załóż na początek cykadę żółtą.
·    Najbardziej uniwersalnym kolorem jest srebrny i czarny. Srebrny to imitacja narybku, czarne lub grafitowe imitują drobne wodne organizmy
·    Sprawdź skuteczność perłowej cykady podczas wieczornego i nocnego łowienia
 
www.corona-fishing.pl

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/przynety-i-zanety/270-cyk-cyk-cyk-cykady.html
Do góry