Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Sztuka wędkowania

15. 06. 07
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 6311

bigleszcz03.jpg Zasiadając się na karpia lub amura często na naszych zestawach uwieszają się inne ryby niż te, które były celem naszej zasiadki. Przeważnie są to wszędobylskie leszczyki lub ciekawskie płocie. Z premedytacją piszę leszczyki, gdyż zazwyczaj są to ryby niezbyt okazałe. Jednak od czasu do czasu tym niechcianym przyłowem są piękne egzemplarze innych gatunków niż karp i amur. I tak też miało to miejsce w tym i zeszłym roku podczas moich wiosennych zasiadek. Również moi koledzy z teamu mieli podobne doświadczenia z przyłowami jak ja.

Czytaj więcej
13. 05. 30
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 6881
bolek_moczykije.jpg Większość ze spinningistów marzy o złowieniu kultowej ryby jaką jest boleń. O ostatecznym powodzeniu nie decyduje bowiem znajomość miejsc i sposobów jego żerowania. Sukcesu nie gwarantuje też wyjątkowa cierpliwość i ostrożność. Jak zatem przechytrzyć jednego z największych drapieżników w Polsce? Szczęściu dopomogą odpowiednie przynęty i doświadczenie tych, którzy seryjnie łowią popularną rapę.
 
Czytaj więcej
11. 07. 23
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 13581
noc_leszcz.jpgNocne łowienie leszczy to niezapomniane przeżycie. Stanowisko ukryte wśród trzcin, za plecami dziki las, cisza, przerywana jedynie głosami ptaków, unoszący się w powietrzu zapach skoszonych, schnących traw, docierający aż tu, nad wodę – to wszystko przypomina mi właśnie nocne, lipcowe i sierpniowe polowania na jeziorowe leszcze. Najskuteczniejszą bronią staje się wówczas subtelny zestaw gruntowy z koszyczkiem zanętowym, podłączonym do elektronicznego sygnalizatora brań. Gdzie szukać leszczy nocą?
Czytaj więcej
10. 06. 22
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 7302
Po 14 godzinach przedzierania się w samotności przez zakrzaczony brzeg pstrągowej rzeczki, w głowie pojawiają się przedziwne myśli. Niekiedy człowiek zaczyna gadać sam ze sobą, innym razem stara się zaprzyjaźnić z rybami, aby przyjęły go do swojego świata. Tak właśnie było kilka dni temu, kiedy wspólnie z Andrzejem wybrałem się na pstrągi. Impulsem do tego, aby podzielić się z wami moimi przemyśleniami, było złowienie pstrąga, który okrutnie pokaleczył się kotwicami.
Czytaj więcej
10. 02. 28
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 7840
kwiski_ciernik
 
Wraz z nowym rokiem rozpoczął się sezon łowiecki na pstrągi potokowe. Tysiące wędkarzy z całej Polski udaje się nad rzeki, by „upolować” te trudne do złowienia ryby. Często samotnie stawiają czoła naturze i żywiołom, stając do walki, w której zwycięzca jest tylko jeden.
Czytaj więcej
09. 12. 10
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 7341
salmonid
 
Gdy po raz pierwszy staniesz już z trociowym kijem w ręku, prawdopodobnie zostaniesz bezgranicznie pochłonięty przez magię wielkiej pomorskiej wyprawy. Z jednej strony mróz i zimno, z drugiej upał oraz bezwzględnie gęsto zakrzaczone brzegi. Dwa oblicza wielkiego polowania na salmonida.
 
Czytaj więcej
09. 11. 21
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 11820
wertykalny_okon
 
Łowienie w pionie, poprzez ciągłe podnoszenie i opuszczanie przynęty za wyjątkiem łowienia pod lodem jeszcze do niedawna było zakazane regulaminem PZW. Dziś już nie jest. I całe szczęście.
 
Czytaj więcej
09. 11. 15
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 9422
sandacz_z_opadu
 
Sandacz, który wśród wędkarzy nazywany jest często „królem wód”, występuje głównie w zbiornikach zaporowych i rzekach, ale dzięki racjonalnie prowadzonej gospodarce rybackiej przez jej gospodarzy czy właścicieli, można go spotkać również w jeziorach.
 
Czytaj więcej
09. 11. 15
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8181
szczupak_z_krzaka
 
Zwalone do wody drzewo, przybrzeżny podtopiony krzak, plątanina podmytych korzeni - który spinningista polujący na szczupaki przejdzie obok takiego miejsca obojętnie? Ja nie przechodzę...
 
Czytaj więcej
09. 09. 24
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 9634
ekspresowe_sandacze
 
Sandacze łowię przez cały sezon. Tak prawdę mówiąc, to najchętniej łowiłbym je przez cały rok na okrągło – gdyby nie ustawowy okres ochronny. Bo sandacz to kwintesencja spinningu.
 
Czytaj więcej

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/sztuka-wedkowania.html
Do góry