Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Przynęty i Zanęty

Dział ten poświęcony jest różnego rodzaju przynętom i zanętom, zarówno naturalnym jak i sztucznym. W internecie, książkach czy prasie fachowej możemy znaleźć setki jak nie tysiące artykułów na temat różnego rodzaju przynęt i zanęt. Jedni przypisują im cudowne właściwości jednak nie przesadzajmy. Nie ma i pewnie długo nie będzie cudownej zanęty ani przynęty. Musimy dobrze poznać dany gatunek ryby, jej sposób i miejsce żerowania, charakter łowiska i wtedy możemy liczyć na sukcesy, a zanęta i odpowiednio dobrana przynęta na pewno nam w tym pomoże. Znajdą tu państwo rożnego rodzaju artykuły, począwszy od zupełnie podstawowych spraw po konkretne receptury zanęt, a także porady jak odpowiednio ją przygotować i oczywiście jak nęcić.

FEEDER TEAM
FEEDER TEAM
13. 10. 21
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 6711
yozuri12.jpgJesień to doskonały okres do połowu drapieżników w jeziorach i rzekach. Ryby instynktownie czują, że zbliża się zima i dlatego ostro żerują żeby napełnić brzuchy na kolejne zimne miesiące. Koniec października to czas, gdzie nad większością wód trwają szczupakowe żniwa. Dlatego i my postanowiliśmy nie tracić czasu i ruszyliśmy nad rzekę w poszukiwaniu zębatych bestii. Wyprawa ta miała się nieco różnić od poprzednich, gdyż postanowiliśmy że zabierzemy ze sobą nad wodę tylko trzy rodzaje przynęt różnych firm. Chcieliśmy sprawdzić czy silikonowe przynęty od Dragona i Savage Gear będą bardziej skuteczne niż bezsterowy wobler Sashimi Ratl'n Vibe (s) firmy Yozuri. Wobler ten wspaniale sprawdził mi się podczas polowania na szczupaki, zarówno na polskich jak i zagranicznych wodach. Emituje on fale o wysokiej częstotliwości naśladujące przestraszoną rybkę co przyciąga drapieżniki. Mi osobiście bardzo przypadł do gustu, a w szczególności jego wibrujący styl.
Czytaj więcej
09. 11. 25
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 7623
ryba_pod_choinka
 
Czy 24 grudnia ryba może być jedynie przysmakiem na wigilijnej uczcie, czy też można ją będzie wyłowić spod świątecznego drzewka? Na to pytanie – jakkolwiek jest ono niezwykłe – odpowiedź znajdzie każdy, kto, myśląc o świątecznym prezencie, odwiedzi corona-fishing.pl.
 
Czytaj więcej
09. 08. 15
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 9631
dragon-v-lures-logoV-Lures to nowa seria przynęt gumowych Dragona. Każda z gum V-Lures została zaprojektowana z myślą o konkretnym gatunku ryb drapieżnych. Zarówno kolory jak i praca poszczególnych modeli ściśle odpowiadają upodobaniom naszych drapieżników. W szerokiej ofercie pojawią się gumy na szczupaki, sandacze i okonie ale także modele boleniowe, pstrągowe czy kleniowe.
 
Czytaj więcej
09. 03. 08
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 10621
cykady1
 
Prawdopodobnie najbardziej niedoceniane przynęty przez polskich wędkarzy. Ich skuteczność wielokrotnie potwierdzona była przez zawodników startujących w licznych zawodach spinningowych. Najważniejszą cechą i zarazem pozytywem cykady jest ich stosunek masy do wielkości. Często 3 cm przynęta może ważyć nawet 5-7gram a z tego względu, że masa skupiona jest w jednym punkcie odległości jakie osiągamy przy zarzucaniu cykadą są zadziwiająco duże.
 
Czytaj więcej
08. 11. 05
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8642
salmo-nowosci-07
 
Właśnie otrzymaliśmy jeszcze ciepłe nowości Salmo na 2009 rok. W przyszłym sezonie pojawią się 3 nowe modele i 4 całkowicie nowe wersje kolorystyczne. W serii Executor pojawiły się 2 bardzo ciekawe kolory: Rainbow trout ( RBT ) i Real Dace (RD).
 
Czytaj więcej
08. 03. 23
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 9833
salmo_sumy
 
Obecnie na rynku możemy znaleźć sporo niezłych przynęt wędkarskich. Kilka z nich jest bajecznie wspaniałych na suma. Już dawno temu słyszałem, że niektóre przynęty Salmo są bardzo efektywne w połowie tego drapieżnika. Z tego co wiem nie były one co prawda stworzone w tym celu. Jakiś czas temu jednak widziałem show Salmo podczas Węgierskiego Pucharu Salmo / Hungarian Salmo Cup 2006. Podczas tego pokazu przynętą, która najbardziej przykuła moja uwagę był Salmo Skinner.
 
Czytaj więcej
08. 03. 09
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 10893
sumynapellet 
 
Od kilku lat jeżdżę z moimi klientami do Hiszpanii, nad słynną rzekę Ebro, aby spotkać się tam z wielkim sumem. To doprawdy fantastyczne doświadczenie, zmierzyć się z rybą, która częstokroć jest większa i cięższa od holującego ją wędkarza.
Czytaj więcej
08. 01. 30
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 15550
drapki
 
Od lat wśród wędkarzy, od nowicjuszy po starych wyjadaczy, przyjęło się, że kwestie nęcenia związane są wyłącznie z rybami spokojnego żeru. Z czasów kiedy sam byłem jeszcze bardzo młodym adeptem sztuki wędkarskiej pamiętam doskonale pewna rozmowę. Jednego z moich starszych znajomych odwiedził kolega, który opowiadał mu historie o tym, jak przez kilka dni z rzędu łowił po trzy lub cztery piękne węgorze w zanęconym przez siebie miejscu. Podawał nawet skład zanęty. Z wielu wymienionych wtedy przez niego elementów zapamiętałem mieloną bułkę i suszona krew. Mój znajomy potakiwał, podziwiał, wypytywał o szczegóły a kiedy tamten już sobie poszedł spojrzał na mnie i rzucił: „Słyszałeś te bzdury? Zanęcił węgorze, o ho!”. Wtedy oczywiście nie wiedziałem jak ocenić zaistniałą sytuację. Ale dzisiaj na pytanie o skuteczność i celowość zanęcania drapieżników miałbym tylko jedną odpowiedź: „Nęcić i jeszcze raz nęcić”.
 
Czytaj więcej
07. 08. 02
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 17503
neceniedl2

 

W tym artykule postaram się przynajmniej w jakimś stopniu przybliżyć Wam tajniki nęcenia i łowienia przyzwoitych ryb w rzekach. Rzeki w Polsce są bardzo różne, od małych wąskich rzeczek, gdzie woda ledwo płynie, przez średnie rzeki po duże rzeki z szybkim nurtem i różnymi umocnieniami brzegowymi. Praktycznie w każdej rzece populacja białej ryby jest o wiele większa niż w jeziorach. Dlatego taktyka stosowana przy nęceniu rzecznym jest nieco inna od tej stosowanej na wodach stojących. Rzeki lub ich poszczególne odcinki możemy podzielić na dwa typy, w których nęci się inne gatunki ryb i nieco innymi sposobami. Według mnie w każdej rzece nawet tych małych można skutecznie łowić duże ryby. Oczywiście należy odpowiednio przygotować sobie łowisko.
 
Czytaj więcej

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/przynety-i-zanety.html
Do góry