Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

BARTON I LESZCZE

30 lat wędkowania, 25 lat "pływania" za leszczami, 360 dni w roku jak nie na rybach to nad wodą, leszcz 7,15kg. Czy trzeba czegoś więcej? Kto o łowieniu leszczy wie więcej niż Bogdan Barton. To właśnie leszcze nauczyły go "czytać wodę i czuć naturę". Dzięki nim poznał zwyczaje, sposoby i miejsca żerowania najstarszych roczników innych ryb w jeziorze.
ZAPRASZAMY DO LEKTURY
Bogdan Barton
08. 11. 03
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 9733
 
pike_radek
 
Od połowy października jestem na 17 metrach głębokości między górą, a brzegiem. Tu poczekam do drugich przymrozków. Abym nie czekał za długo, bo jednego roku drugie porządne, bo o takie chodzi przymrozki były na końcu listopada. Do tej pory na pewno się nie będę tu nudził.
Czytaj więcej
08. 04. 02
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 15575
smrodek
 
Zawsze dociekałem tego, co ryby jedzą najchętniej w danej porze roku. Dlaczego tak bez obawy jedzą to co żyje i rośnie w wodzie, a do tych produktów, które ja sypię do wody muszę je przyzwyczajać kilka dni. A jaki zapach dać żeby zwabić te stare wielki cwaniaki jeziorowe do szybkiego podejścia do przynęty.
 
Czytaj więcej
08. 03. 31
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 16056
mojeleszcze Zawsze chciałem złowić jak największego leszcza takiego, o którym mogłem tylko pomarzyć. Oj a moje marzenia i wyobraźnia są chyba bez granic, co do leszczy. Nigdy nie myślałem o pobiciu jakiegoś tam gazetowego rekordu, ale dokładnie wertowałem wszystkie informacje o tym gatunku w najdrobniejszych szczegółach. Nigdy nie ignorowałem i nie lekceważę i teraz żadnej informacji o leszczach złowionych przez wędkarzy. Czy to przypadkowy dwu kilowy leszcz złowiony przez dziecko na wakacjach w nietypowym miejscu jak plaża, czy też przez zawodowca na zawodach, któremu „weszły” kilowe leszcze w zanętę. Wszystkie takie wyczytane czy podsłuchane informacje robiły kocioł z mojego umysłu, a leszcze w mojej wyobraźni żyły i rosły w doświadczenie razem ze mną.
Czytaj więcej

Partnerzy

https://www.moczykije.pl/barton-i-leszcze.html
Do góry